Parafia p.w. Świętego Jana Sarkandra w Lubinie
DSC06229 i

Niech całe nasze życie będzie Uwielbieniem Boga. Uwielbiamy Go modlitwą, śpiewem i muzyką.

Eucharystia, która jest szczytem miłości Boga względem człowieka, domaga się śpiewu w swojej oprawie liturgicznej. Dlatego w naszej wspólnocie parafialnej powstał chór. Razem zebrali się Ci, którym w duszy gra.

 

19.12.19 r.

Dnia 18 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe chóru wraz z Księdzem Proboszczem i księżmi naszej parafii. Na stole nakrytym białym obrusem, leżał opłatek, zapalone świece i szopka z leżącym Dzieciątkiem Jezus. Na początku został przeczytany fragment Ewangelii, po czym wspólnie odmówiliśmy modlitwę i śpiewaliśmy kolędy. Następnie dzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie nawzajem rodzinnego ciepła, szczęścia i wielu codziennych radości, dobrego zdrowia i dostatku w Nowym 2020 roku.

007006

03.11.19 r.

W listopadzie, jak co miesiąc w pierwszą niedzielę, ubogacaliśmy naszym śpiewem Mszę Świętą, której przewodniczył Ksiądz Proboszcz. Podczas Liturgii Słowa jedna z chórzystek, Marta, zaśpiewała Psalm responsoryjny. Jak co miesiąc, nasz śpiew pomógł nam głębiej przeżyć Eucharystię.

27.09.19 r.

Dnia 19 września wszyscy członkowie chóru, zaangażowali się w spotkanie integracyjne u chórzystki Wandy. Na początku spotkania pomodliliśmy się modlitwą „Ojcze Nasz” i „Zdrowaś Mario”, oraz intonowaliśmy śpiew różnych piosenek. Mogliśmy skosztować pięknego tortu ufundowanego przez gospodynię spotkania oraz chleba upieczonego specjalnie na tę okoliczność. Atmosfera spotkania była bardzo miła, życzliwa a śpiewaniu nie było końca, ponieważ śpiew to nasza wspólna pasja.

005

15.09.19 r.

Dnia 15 września podczas Mszy Świętej odprawionej przez ks. Proboszcza odbyło się poświęcenie nowych strojów, parafialnej scholii dziecięcej. Organista Mariusz Łazarek przygotował chór i scholę do wspólnego śpiewu podczas liturgii. Ksiądz Proboszcz pobłogosławił scholę i wypowiedział następujące słowa: „Swoim śpiewem uwielbiajcie Boga, rozwijajcie swoją pasję śpiewania i zarażajcie nią innych.”

06.08.19r

Dnia 6 września, mieliśmy okazję wziąć udział w niezwykłym spotkaniu. Odwiedził nas gość specjalny: Profesor David Troiano, wokalista, organista i dyrygent, dyrektor ds. Chorału w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Orkiestr Symfonicznych. 

008

20.07.19 r.

Dnia 20 lipca, Wielkim wyróżnieniem i głębokim przeżyciem był dla nas śpiew podczas Mszy Świętej w sąsiedniej parafii p.w. Chrystusa Króla w Osieku, której przewodniczył Ksiądz Proboszcz Wojciech Skowron. Naszemu chórowi przypadł zaszczyt wykonania oprawy muzycznej. Śpiewane pieśni to:

„Boże obdarz Kościół Twój”

„Cóż Ci Jezu damy”

„Ubi Caritas”

„Laudate omnes genteks”

„Weź w Swą opiekę”

Na zakończenie, jedna z chórzystek skierowała płomienne i szczere słowa podziękowania.

004

07.07.19 r.

W 1 niedzielę miesiąca lipca, nasz chór zorganizował oprawę muzyczną Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Proboszcz. Śpiewane pieśni to:

„O Miłosierdziu Pana zawsze będę śpiewał”

„Boże obdarz Kościół Twój”

„Idźcie na cały świat”

„Ty dasz mi pokój serca”

„Po górach dolinach”

Śpiewanie w chórze, jest dla nas publicznym wyznaniem wiary. Jesteśmy zaszczyceni, że nasz udział w Eucharystii możemy czynić bardziej czynnym i przez to być bliżej Boga. Niedzielna Eucharystia jest dla nas najważniejszym momentem tygodnia, staje się miejscem spotkania z Panem i okazją do ofiarowania Mu całej naszej codzienności.

08.06.19 r.

Dnia 8 czerwca odbyło się spotkanie zorganizowane w Osieku, u jednej z członkiń naszego chóru, Wandy. Rozpaliliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski, było dużo śmiechu, śpiewu i wspólnego planowania nadchodzącej działalności naszego chóru. Spotkanie pomogło nam lepiej się poznać i zacieśnić więzy we wspólnocie. Bez dwóch zdań nada to świeżości i dynamiki naszej wspólnej pracy.

0203

 

Rok 2019

Data utworzenia chóru 02.02.2019

Podczas Mszy inaugurującej działalność naszego chóru, Ksiądz Proboszcz powiedział: „Śpiewajcie i módlcie się”, a na zakończenie wypowiedział nad nami specjalne błogosławieństwo. Od tej pory Organista Mariusz Łazarek organizuje raz w tygodniu spotkania nauki śpiewu, na które przychodzimy w wielką radością. Pan Mariusz, będąc naszym dyrygentem i nauczycielem, jest również naszym najlepszym przyjacielem i zawsze nam przypomina; „Kto śpiewa dwa razy się modli”.

Chór jest Zespołem mieszanym – dwugłosowym. Zrzesza osoby młodsze i starsze, obecnie liczy 15 osób, głównie soprany i alty, a wszystkich nas łączy pasja do muzyki. Okazje do prezentowania naszych zdolności mamy co miesiąc w 1 niedzielę miesiąca i podczas wielu kościelnych uroczystości. Wspólnie tworzymy oprawę jednej z Mszy Świętych. Wymaga to dużego wysiłku przede wszystkim ze strony naszego Organisty, który stara się zestroić nasz różnorodny zespół. Mamy zamiar nieustannie rozwijać naszą działalność poprzez śpiew, modlitwę oraz wspólną integrację.

chor paraf