Parafia p.w. Świętego Jana Sarkandra w Lubinie
DSC06229 i
 • W liturgii Kościoła wspominamy:
 • Środa – Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej (1863-1922), dziewicy i zakonnicy, patronki dzieł misyjnych w Polsce;
 • Piątek - Świętego Jana z Dukli (1414-1484), franciszkanina, wybitnego kaznodziei.
 • Dzisiaj czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
 • Dzisiaj także po Mszy o godzinie 8:00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 • Rozpoczęliśmy lipiec – miesiąc poświęcony adoracji Krwi Chrystusa. Przez cały miesiąc w dni powszednie po Mszy o godz. 7:00 będziemy odmawiać litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa.
 • Informujemy, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy świętej w niedzielę o godzinie 15:00.
 • W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.
 • W tym tygodniu przeżywamy I Czwartek miesiąca. Wieczorna Eucharystia będzie sprawowana za powołanych i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Jest to intencja od Wspólnot Różańcowych z naszej parafii.
 • Od 7 lipca rozpocznie się Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej. Nowenna w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy o godz. 8:00.
 • W minionym tygodniu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Księży w tenisie stołowym w Zamościu. Z radością informujemy, że ksiądz Paweł w tej rywalizacji, w swojej grupie wiekowej, zajął III miejsce czego mu serdecznie gratulujemy.
 • Dziękuję ks. Pawłowi za zorganizowanie wyjazdu w góry dla ministrantów z naszej parafii. Dziękuję także P. Marcinowi tacie jednego z ministrantów za pomoc w opiece.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia numer tygodnika „Niedziela” , „Gościa Niedzielnego”, „Misyjne Drogi” i „Mały Gość Niedzielny”.
 • Dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy modlitwą, ofiarą i pracą wspierają działania podejmowane w parafii.
 • Dzieciom, młodzieży i wszystkim udającym się na urlop życzymy dobrego, błogosławionego odpoczynku.