Parafia p.w. Świętego Jana Sarkandra w Lubinie
DSC06229 i
  • Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.
  • Dzisiaj Kino parafialne zaprasza na kolejny odcinek filmu The Chosen. Prezentacja rozpocznie się w sali parafialnej o godzinie 16.30. Wstęp wolny.
  • Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codzienną Eucharystię o Najświętszym Sakramencie łączyć będziemy z procesją wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. W czwartek na zakończenie oktawy procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Mszach świętych. Wieczorna Msz Święta w tym dniu będzie sprawowana we wszystkich intencjach przedstawianych Panu Bogu podczas Nowenny za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej.
  • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej i nabożeństwie ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W następną niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12:00 będziemy przezywać Rocznicę I Komunii Świętej. Dzieci z klas IV, które chcą przeżyć tę Uroczystość prosimy o kontakt z Panią Katechetką. Spowiedź przed Rocznicą dla dzieci, rodziców, rodzeństwa i wszystkich chętnych parafian w piątek od godz. 16:00.
  • W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12:00 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które chcą się przygotowywać do I Komunii Świętej planowanej na rok 2025.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia numer tygodnika „Niedziela” , „Gościa Niedzielnego”, „Misyjne Drogi” i „Mały Gość Niedzielny”.
  • Dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy modlitwą, ofiarą i pracą wspierają działania podejmowane w parafii.
 
 

I