Parafia p.w. Świętego Jana Sarkandra w Lubinie
DSC06229 i
  • W liturgii Kościoła wspominamy:

Piątek –  Narodzenie św. Jana Chrzciciela – Uroczystość.

  • Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 12:00 będziemy przezywać Rocznicę I Komunii Świętej. Dzieci i ich rodziców otoczmy naszą modlitwą.
  • Także dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12:00 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które chcą się przygotowywać do I Komunii Świętej planowanej na rok 2025.
  • W piątek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na Mszę Świętą.
  • Zbliża się koniec roku szkolnego i katechetycznego. W piątek, 23 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane w ciągu tego czasu pracy i nauki łaski oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje.
  • W następna niedzielę podczas Mszy świętej o godzinie 12:00 będziemy dziękować Księdzu Pawłowi za pięcioletnią posługę w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do liczniejszego udziału w tej Mszy świętej. Otoczmy Księdza Pawła naszą modlitwą i prośmy Boga o dalsze prowadzenie i błogosławieństwo w posługiwaniu w parafii NSPJ w Lubaniu.
  • Informujemy, że w lipcu i sierpniu nie będzie w niedzielę Mszy świętej o godzinie 15:00.
  • W dniach od 29 lipca do 7 sierpnia 2023 r. wyrusza XXXI Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę szczegółowe informacje są dostępne na stronie www:pielgrzymkalegnicka.gosc.pl - Serdecznie zachęcamy do przeżycia takich rekolekcji w drodze.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia numer tygodnika „Niedziela” , „Gościa Niedzielnego”, „Misyjne Drogi” i „Mały Gość Niedzielny”.
  • Dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy modlitwą, ofiarą i pracą wspierają działania podejmowane w parafii.